خبرها

اقامه نماز ظهرعاشورا در صحن امامزادگان خسروگرد

 
 

      مراسم عزاداری روز عاشورای حسینی امسال نیز در خسروگرد برگزار شد. طی این مراسم ابتدا دسته عزاداری هیئت از مسجد جامع تا ابتدای بلوار امام رضا حرکت نمود. سپس کلیه عزاداران توسط وسایل نقلیه به محل بقعه امامزادگان انتقال یافتند. در صحن امامزادگان نیز مراسم عزاداری و زنجیرزنی انجام شده و مقارن ظهر نماز ظهر عاشورا در صحن بقعه اقامه گردید.

     پس از اقامه نماز نیز کلیه عزاداران در محل مسجد و حسینه خسروگرد اطعام گردیدند.

برگزاری مراسم تاسوعای حسینی 1396 در خسروگرد

 
 

      به رسم هرساله، امسال نیز مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در خسروگرد برگزار شد. این مراسم از ساعت 9 صبح روز شنبه 96/07/08 با حرکت دسته زنجیززنی و سینه زنی هیئت ابالفضلی آغاز گردید. در ادامه هیئت با عبور از مسیر هر ساله در روستا به سمت گلزار شهدای خسروگرد حرکت نمود. در این میان خیرین و اهالی ضمن پذیرایی از عزاداران ارادت خود در نسبت به اهل بیت پیامبر و حضرت اباالفضل نشان دادند. همچنین در خلال حرکت دسته در روستا تعداد زیادی گوسفند قربانی جهت اهدا به هیئت ذبح گردید تا از آنها در اطعام روز عاشورای حسینی استفاده شود.

     امسال نیز در پیشاپیش دسته علم معروف به ((علم کربلایی حسین یزدی)) حرکت می کرد و دو پرچم عزاداری هیئت نیز به دنبال آن توسط عزاداران حمل می شد. از نکات جالب توجه مراسم تاسوعای امسال می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

- بخش عمده ای از عزاداران را خسروگردیهای غیر مقیم تشکیل داده بودند که از دیگر شهرها به خصوص سبزوار، مشهد و تهران در مراسم شرکت کرده بودند.

- نوحه خوانی آقای محمدعلی حجی با سن بالای خود و در حالی که با عصا حرکت می کرد، بسیار جالب توجه بود.

- تعدادی از  عزاداران در پشت دسته عزاداری کلیه ظروف یکبار مصرف مربوط به پذیرایی عزاداران را جمع آوری می کردند که باعث حفظ پاکیزکی محیط روستا و محیط زیست گردیده بود.

-

آغاز عملیات فاز 1 طرح توسعه امامزادگان خسروگرد

 

 با همت هیئت امنای بقعه امامزادگان خسروگرد و خیرین، عملیات گودبرداری فاز 1 طرح توسعه بقعه امامزادگان در تاریخ 1396/07/06 به انجام رسید.

در این راستا در نظر است که یک شبستان از سمت ضلع شرقی به ساختمان موجود افزوده شود. برآورد اجرای این طرح 1 میلیارد ریال می باشد که از این مبلغ تاکنون بیش از 300 میلیون ریال توسط خیرین تامین گردیده است.

بیانیه منتخب شورای اسلامی در خصوص انتخابات

 

     پس از اعلام نتایج انتخابات شورای اسلامی روستای خسروگرد و انتخاب آقای علی خسروجردی (آهنگران) به عنوان منتخب نفر اول شورای خسروگرد، ایشان بیانیه ای را به این شرح صادر نمودند.

 

     مراتب تقدیر و تشکر خالصانه خود را از مردم فهیم و همیشه در صحنه خسروجرد دارم. از اینکه این بنده حقیر را لایق خدمتگزاری دانستید، صمیمانه سپاسگزارم.

خدمتگزار شما علی آهنگران

اعلام نتایج انتخابات در خسروگرد

 

 به گزارش کانال رسمی همت سبز نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در روستای خسروگرد به این شرح است:

کل آرای اخذ شده: 878 رای

آقای حسن روحانی   589 رای  (67 درصد)

آقای سیدابراهیم رئیسی    264 رای (30 درصد)

آقای سیدمصطفی میرسلیم    5 رای (0/6 درصد)

آقای مصطفی هاشمی طبا    2 رای (0/2 درصد)

بقیه آرا نیز به عنوان آرای باطله اعلام شده است.

 

نتایج انتخابات شورای اسلامی روستا نیز به این شرح اعلام شده است.

آقای علی خسروجردی (آهنگران)  281 رای

آقای محمود خسروجردی 237 رای

آقای علی خسروجردی (مدیر) 210 رای

آقای سید حسین آنوشا 202 رای

آقای محمد نامنی 152 رای

 

که بدین ترتیب آقایان علی خسروجردی (آهنگران)، محمود خسروجردی و علی خسروجردی (مدیر) به عنوان اعضای شورای اسلامی خسروجرد انتخاب شدند.

خبرها