خبرها

بهینه سازی و تغییر قالب سایت خسروگرد

    به منظـور امکـان افزایش مطالب و بهبـود بصری سایت، قـالب جدیـدی طـراحی و نصب گردیده است. این قالب با داشتن یک منوی اصلی با قابلیت داشتن تعداد نامحدودی زیرمنو، امکانات بسیار خوبی را جهت افزایش مطالب سایت فراهم آورده است. وجود این منو باعث تسهیل در دسترسی به مطالب مختلف سایت می گردد.

     همچنین قالب جدید سایت با سیستم عامل اندروید کاملا سازگار بوده و امکان مشاهده بخشهای مختلف سایت با استفاده از گوشی های تلفن همراه میسر است. البته به مرور زمان امکانات جدید دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.

راه اندازی وب سایت روستای خسروگرد

 

با هدف معرفي هرچه بيشتر روستاي خسروگرد در تاريخ 09/05/90 وب سايت خسروگرد گشايش يافت. مقدمات انجام اين کار از ارديبهشت ماه امسال با خريد هاست و دامين آغاز گرديد و پس از آماده سازي طراحي اوليه سايت راه اندازي آن به انجام رسيد. مهمترين اهداف راه‌اندازي اين سايت عبارتند از:

1- معرفي روستاي خسروگرد

2- جمع آوري و ارائه کليه اطلاعات موجود در مورد خسروگرد

3- اطلاع رساني و ارائه آخرين اخبار از خسروگرد

4- ايجاد يک پايگاه الکترونيکي جهت برقراري ارتباط بين خسروگردي‌ها

آموزشگاه برکت خسروگرد طی مراسمی افتتاح شد

 
 
آموزشگاه برکت خسروجرد با حضور فرماندار ویژه سبزوار ، مدیریت آموزش وپرورش ،مدیرکل نوسازی و نماینده بنیاد برکت و جمعی از مسولین ادرات و اهالی خسروگرد رسما توسط مقام عالی وزارت  ازطزیق ویدیو کنفرانس در تاریخ 24/06/94 افتتاح شد. این آموزشگاه با هزینه بالغ بر600 مبلیون تومان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام احداث شده است.

کیلیدو در نوروز 1391

براساس يک سنت قديمي خسروگردي ها در صبح روز سيزدهم فروردين به محلي واقع در جنوب غرب روستا که سابقا آسيابي در آنجا قرارداشته مي روند. نام اين محل ((کيليدو)) است که به معني محل قرارگيري کليد است. در قديم خسروگردي ها در اين روز به محل قرارگرفتن کليد آسياب مي رفته اند و آرزوهاي خود را در آنجا مي گفته اند. آنها معتقد به برآورده شدن آرزوهاي خود بودند. به همين مناسب همواره جشني را در آن محل برگزار مي کرده اند. امروزه از آن آيين سنتي قديمي تنها جشن آن باقي مانده است.

در صبح روز سيزدهم فروردين 91 نيز تعداد زيادي از اهالي در ((کليدو)) حاضر شده و جشني را برپا کردند. اگرچه اين جشن رونق سالهاي گذشته را نداشت اما بازهم نشاني از وفاداري خسروگردي ها به سنتهاي ديرين خود داشت.

تصوير مقابل نمايي از اين جشن را در نوروز 91 نشان مي دهد.

برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در خسروگرد

 
 
     همزمان با دیگر نقاط کشور روزگذشته انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خسروگرد برگزار شد. صندوق شماره 127 ثابت بخش مرکزی سبزوار در حسینه خسروگرد جهت اخذ رای استقرار یافته بود. در این انتخابات 800 نفر آرای خود را به صندوق ریختند که با توجه به جمعیت روستا و تعداد واجدان شرایط درصد مشارکت مردم بیش از 80 درصد برآورد می گردد.
     براساس آمار غیررسمی نتایج شمارش آرا در صندوق خسروگرد به شرح ذیل می باشد.
 

نتایج آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی

1- جناب آقای حسین مقصودی     413   رای

2- جناب آقای علی بروغنی     250    رای

3- جناب آقای شعبان سبحانی    178    رای

4- جناب آقای محمدرضا راه چمنی     132    رای

5- جناب آقای علی اصغر عنابستانی    124    رای

6- جناب آقای علی اصغر آبسالان    45    رای

و دیگر کاندیداها کمتر از 15 رای داشته اند.

 

نتایج آرای انتخابات مجلس خبرگان رهبری

1- جناب آقای عالمی    484     رای

2- جناب آقای سید احمد حسینی    323     رای

3- جناب آقای شاهرودی     305    رای

4- جناب آقای علم الهدی    239     رای

5- جناب آقای قربانی    187    رای

6- جناب آقای عبدخدایی    176    رای

7- جناب آقای مدنی بجستانی    160    رای